ПРАТ "ВІННИЦЬКИЙ АБЗ"

Код за ЄДРПОУ: 02131479
Телефон: 0 (432) 66-50-50
e-mail: vindor@mail.ru
Юридична адреса: 21032, Україна, м. Вінниця, провулок Грибоєдова, 10
 
Дата розміщення: 22.05.2014

Річний звіт за 2013 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); ВАТ "Вiнницький асфальтобетонний завод" створений у 1956 роцi як комунальне пiдприємство для забезпечення мiста та областi асфальтом. В 1997 роцi пiдприємство перетворене у ВАТ "Вiнницький асфальто-бетонний завод", яким є до даного часу та основним видом дiяльностi має виробництво асфальту.
Крiм того пiдприємство займається проведенням будiвельних робiт по ремонту автошляхiв мiста та областi.
Злиття, подiлу, приєднання, перетворення, видiлу в звiтному перiодi не було. За рiшенням загальних зборiв акцiонерiв 30 квiтня 2012 року найменування Товариства Вiдкрите акцiонерне товариство "Вiнницький асфальтобетонний завод" змiнено на Публiчне акцiонерне товариство "Вiнницький асфальтобетонний завод" вiдповiдно до норм Закону України "Про акцiонернi товариства" вiд 17.09.2008р № 514-YI.
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; Пiдприємство знаходиться на власнiй територiї, на якiй знаходяться:
- адмiнпримiщення;
- бiтумосховище;
- асфальтозмiшувальний апарат;
- майстернi по ремонту технiки;
- вiдкритi площадки для зберiгання гранiтної продукцiї.
Виробництво асфальтобетону проводиться шляхом змiшування гранiтної продукцiї з бiтумом в асфальтозмiшувальному апаратi та вiдвантажується зразу на автiвку для постачання на об'єкти, тому що продукцiя пiдприємства зберiганню не пiдлягає.
Фiлiй, дочiрних пiдприємств, представництв, вiдокремлених пiдроздiлiв немає.
Змiн в органiзацiйнiй структурi у вiдповiдностi з попереднiм перiодом не було.
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; Середньооблiкова чисельнiсть штатних працiвникiв облiкового складу (осiб) - 18 ;
Середня чисельнiсть позаштатних працiвникiв та осiб, якi працюють за сумiсництвом (осiб) - 2;
Чисельностi працiвникiв, якi працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осiб) - 4;
Фонд оплати працi – 249.1 тис. грн.
Фонд оплати працi зменшвся вiдносно попереднього року на 167.6 тис. грн.
Спецiальних та обов'язкових кадрових програм, спрямованих на забезпечення рiвня квалiфiкацiї працiвникiв, на пiдприємствi немає.
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; Емiтент не належить до будь-яких об'єднань пiдприємств.
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; Емiтент не веде спiльну дiяльнiсть з iншими органiзацiями, пiдприємствами, установами.
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; Будь-якi пропозицiї щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб протягом звiтного перiоду не поступали.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); Вiдповiдальнiсть за органiзацiю бухгалтерського облiку та забезпечення фiксування фактiв здiйснення всiх господарських операцiй у первинних документах, збереження оброблених документiв, регiстрiв i звiтностi протягом встановленого термiну, але не менше трьох рокiв, на пiдприємствi, що перевiрялось, несе вiдповiдно до Закону України «Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi» керiвник, який здiйснює керiвництво пiдприємством вiдповiдно до законодавства та установчих документiв.
Керiвник та головний бухгалтер несуть персональну вiдповiдальнiсть за повноту та достовiрнiсть складання попередньої фiнансової звiтностi. .
Бухгалтерський облiк на пiдприємствi ведеться бухгалтерською службою на чолi з головним бухгалтером. Дiяльнiсть працiвникiв бухгалтерiї регламентується посадовими iнструкцiями, що затвердженi на пiдприємствi. Бухгалтерська служба пiдприємства крiм вимог чинного законодавства у своїй роботi керується також “Наказом про органiзацiю бухгалтерського облiку й облiкову полiтику пiдприємства”, затвердженого керiвником на 2013 рiк.
Для забезпечення достовiрностi даних бухгалтерського облiку та попередньої фiнансової звiтностi пiдприємством було проведено iнвентаризацiю активiв i зобов’язань згiдно з Наказом.
Вiдповiдно до зазначеного наказу про iнвентаризацiю, була складена iнвентаризацiйна комiсiя в складi голови та членiв комiсiї, якi провели iнвентаризацiю сировини, палива, малоцiнних та швидкозношувальних матерiалiв, якi знаходяться в експлуатацiї, готової продукцiї, основних засобiв та грошових коштiв.
Для перевiрки аудитору були наданi iнвентаризацiйнi описи, зведенi вiдомостi актiв iнвентаризацiї на зазначену дату, на яку проводилася iнвентаризацiя.
За даними iнвентаризацiйних описiв, пiд час iнвентаризацiї нестачi i витрати вiд псування цiнностей не були виявленi.

Пiдприємство видiляє наступнi товарно-матерiальнi запаси:
• Готова продукцiя;
• Товари;
• Матерiали;
• Запаснi частини;
• Незавершене виробництво.
Запаси вiдображаються за найменшою з двох величин: собiвартостi i чистої вартостi реалiзацiї. Собiвартiсть товарiв включає витрати на придбання та, там де це доцiльно, витрати, якi були понесенi у зв'язку з доведенням запасiв до їх поточного стану та мiсця розташування. Собiвартiсть розраховується з використанням методу ФIФО. Чиста вартiсть реалiзацiї розраховується виходячи з передбачуваної продажної цiни за вирахуванням всiх передбачуваних витрат на завершення виробництва i реалiзацiю.
Пiдприємство перiодично оцiнює запаси на предмет наявностi пошкоджень, старiння, повiльної оборотностi, зниження чистої вартостi реалiзацiї. У разi, якщо такi подiї мають мiсце, сума, на яку зменшується вартiсть запасiв, вiдображається у звiтi про сукупний дохiд.

Нарахування амортизацiї здiйснюється протягом строку експлуатацiї об'єкта, який встановлюється пiдприємством при визнаннi цього об'єкта активом (при зарахуваннi на баланс), i призупиняється на перiод його консервацiї. Сума нарахованої амортизацiї вiдображається за дебетом рахункiв облiку витрат дiяльностi, виробництва у кореспонденцiї з рахунком облiку зносу (амортизацiї) необоротних активiв.
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; 1. Продукцiя
Пiдприємство спецiалiзується на виготовленi асфальтобетонної сумiшi (асфальт дрiбнозернистий, асфальт крупнозернистий, асфальт пiщаний, бетоннi розчини рiзних марок). Замовники нашої продукцiї є пiдприємства з усiєї України. На даний час пiдприємство працює на розширення виробництва та збiльшення ринку збуту по Українi.
Основними постачальниками є: Вiнницьке кар'єроуправлiння (iнертнi матерiали), ТОВ <Укрнафтохiмпродукт (бiтум), ПодiлляКомунКомплет (щебiнь), ТОВ <Скала Подiльський спецкарєр> (добавки в асфальтобетоннi сумiшi), ТОВ <Чудовий свiт> (цемент) ТОВ <Агротех постач плюс> (запаснi частини), ТОВ "ПК"Арагонес" (газопостачання), ПАТ <Вiнницяобленерго> (енергопостачання), КП <Вiнницяводоканал>(водопостачання).
В 2013 роцi отримано чистий дохiд вiд реалiзацiї продукцiї (Товарiв, робiт, послуг) у суму 6540 тис.грн.
У майбутньому планується новий вид продукцiї, такий як бетон рiзних марок, що дасть можливiсть до притягнення нових споживачiв i розширення ринку збуту.
Виробництво має сезонний характер, що тягне за собою певнi труднощi у сезоний перiод.
Основний конкурент: ТОВ "Шляхбудматерiали".
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; За останнi п'ять рокiв пiдприємство здiйснило незначнi придбання основних засобiв та нематерiальних активiв для покращення якостi виробництва асфальтобетонної сумiшi. Так у 2012р була зроблена модернiзацiя бiтумоплавильної будiвлi для розiгрiву бiтумних сумiшi на суму 32,8 тис. грн., придбано димосос ДН 12,5 на суму 18,1 тис.грн., був проведений ремонт адмiн. будiвлi на суму 7,6 тис.грн. Також у 2012р. було проведено змiну вiкон в примiщеннях на 15,6 тис. грн. Вiдчуження активiв не вiдбувалось.
В 2013 роцi були витраченi кошти на проведена модернiзацiї асфальтобетонної установки «Тельтомат». Було закуплене обладнання для зменшення викидiв забруднюючих речовин в атмосферне повiтря, а саме:
1. Краплевловлювач ТТ 26 02 00 – 47370 грн.
2. Система водопостачання ТТ 26 08 000 - 13956 грн.
3. СкруберВентурi ТТ 26 09 000 – 14565 грн
В 2013 роцi вiдчуження активiв не вiдбувалось.
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; Правочини з власниками iстотної участi, членами наглядової ради, членами виконавчого органу та афiлiйованими особами в звiтному роцi не укладались.
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; Основнi засоби емiтента знаходяться за мiсцем його розташування.
Первiсна вартiсть основних засобiв складає 8061 тис.грн., сума нарахованого зносу - 6225 тис.грн. Термiн та умови використання осн.засобiв вiдповiдають нормам. Обмежень на використання основних засобiв немає. Основнi засоби всiх груп використовуються за призначенням. Ступiнь зносу - 77%, ступiнь використання - 23%.
В 2013 роцi нараховано амортизацiї: будинки та споруди - 243,6 тис.грн., машини та обладнання - 227,8 тис.грн., транспортнi засоби - 3,7 тис.грн., iншi ОЗ - 4,6 тис. грн.
Була проведена модернiзацiя:
- будiвлi та споруди – 533,43 тис. грн.
- машини та обладнання – 27,13 тис. грн.

Орендованi основнi засоби товариство не використовувало. В оренду здавлись такi основнi засоби: автомобiлi вантажнi, котли, асфальтоукладач.

Пiдприємство здатне виробляти велику кiлькiсть продукцiї за рахунок застосування спецiальної технiки - асфальтозмiшувач "Тельтомат".
Пiдприємством планується капiтальнi витрати на ремонт та модернiзацiю будiвель та механiзмiв, якi є власнiстю пiдприємства на суму 120,00 тис. грн
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; Основною iстотною проблемою, що впливає на дiяльнiсть пiдприємства є економiчна, виробничо-технологiчна, соцiальна криза та нестабiльнiсть цiнової полiтики, вiдсутнiсть обiгових коштiв. Пiдприємство має значний ступiнь залежностi вiд законодавчих або економiчних обмежень.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; В 2013р нарахована пеня по податку на додану вартiсть в сумi 13,5 тис. грн.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; На даний час пiдприємство має залученi кредитнi кошти.
На пiдприємствi для поточних потреб є достатня кiлькiсть робочого капiталу. Можливi шляхи для покращення лiквiдностi за оцiнками фахiвцiв емiтента полягають в проведеннi заходiв по збiльшенню об'ємiв виробництва, вiдмови вiд зайвих витрат, змiни цiнової полiтики. Для забезпечення безперервного функцiонування пiдприємства, як суб'єкта господарювання необхiдно придiлити вiдповiдну увагу ефективнiй виробничiй дiяльностi, пошуку резервiв зниження витрат виробництва та погашення поточних зобов'язань.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; Укладених, але не виконаних договорiв, немає. Договора укладенi з споживачами продукцiї виконувались вчасно.
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); Для проведення робiт, якi запланованi на 2011-2013 р.р., згiдно пiдписанних договорiв, необхiдно заготовити певну кiлькiсть матерiалiв, а саме: гравiй (по фракцiям), бiтум, паливо та iн.
Пiдприємство має високий ступiнь залежностi вiд законодавчих та економiчних обмежень. Iстотними факторами, якi можуть вполинути на дiяльнiсть пiдприємства є соцiально - економiчнi.
Для бiльш ефективної роботи асфальтозмiшувальної установки "Тельтомат" в 2014 роцi планується закупити таке устаткування як: газовий пальник ПГ, (призведе до бiльшої економiї газу та збiльшить потужнiсть Тельтомату); очисна споруда Фiльтр рукавний ФР 300.
Цi прилади плануються братися в кредит. Орiєнтовна цiна 700000 тис.грн.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; Дослiдження та розробки на пiдприємствi в звiтному роцi не проводились.
судові справи, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; В 2013 роцi емiтент не був задiяний в судових справах.
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. Аналiз фiнансового стану
Показники фiнансового стану

Показники Орiєнтовне позитивне значення
2011 рiк 2012 рiк 2013 рiк
Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi 0,25 - 0,5 0,00002 0,00003
не розраховується
Коефiцiєнт загальної лiквiдностi 1,0 - 2,0 0,77 0,73 0,85
Коефiцiєнт покриття зобов'язань власним капiталом 0,25 - 0,5 0,08 Не розраховується 0,19
Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi(або платоспроможностi, або автономiї) 0,5 - 1,0 12,06 Не розраховується 5,12

Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi характеризує негайну готовнiсть пiдприємства лiквiдувати поточнi зобов’язання i визначається як вiдношення суми грошових коштiв товариства в їх еквiвалентiв та поточних фiнансових iнвестицiй до суми поточних зобов’язань – станом на кiнець року вiдповiдно з розрахунком коефiцiєнта пiдприємство не готове негайно лiквiдувати поточнi зобов’язання.

Коефiцiєнт загальної лiквiдностi характеризує готовнiсть товариства лiквiдувати поточнi зобов’язання i визначається як вiдношення оборотних активiв пiдприємства до суми поточних зобов’язань пiдприємства – станом на кiнець року розрахований коефiцiєнт лiквiдностi свiдчить про те, що пiдприємство не може лiквiдувати поточнi зобов’язання.

Коефiцiєнт покриття зобов’язань власним капiталом характеризує спiввiдношення зобов’язань та власних коштiв пiдприємства – розрахований показник на кiнець року свiдчить про те, що пiдприємство має залежнiсть вiд залучених коштiв.

Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi характеризує спiввiдношення власних коштiв та вартостi майна пiдприємства. Вiдсоток власних коштiв у власному майнi вказує на те, що пiдприємство має достатнiй рiвень фiнансової стiйкостi i вiдносно незалежне вiд зовнiшнiх фiнансових джерел – розрахований показник на кiнець року знаходиться в межах нормативного значення .


Iнформацiя про результати фiнансово - господарської дiяльностi емiтента за останнi три роки: за 2011 рiк нерозподiлений прибуток - 187,7 тис. грн., чистий прибуток - 146,7 тис. грн., за 2012 рiк непокритий збиток -139,6 тис.грн., чистий збиток -711,9 тис.грн., за 2013 рiк нерозподiлений прибуток -920,0 тис. грн., чистий прибуток - 1060,0 тис. грн.,